• Profesyonel Hizmet

  • Projeleriniz İçin Arayınız

Kıl Çadır | Yörük | Oba | Osmanlı | Kıl Çadır Kurumu | Kıl Çadır Üreticisi

Kıl Çadır

Kıl Çadır

Kıl çadır, kıl çadırı ve Yörük çadırı dokumacılığıdır. Üretimimizi 3 kuşaktan bu yana devam ettirmekteyiz. Kıl çadır dokumacılığı; Öncelikle bunun kıllarını çobanlardan köy köy il il dolaşıp Türkiye genelinden ihtiyacımız kadar kıl toplayıp, kılları renk renk ayırıp daha sonra taramaya geçilir daha sonra ise ip yapılıp ve büküme geçilir ve dokunup çadır haline gelir. Kıl çadırlarımızın dokuma ebatları en olarak 100 cm olarak dokunup gelen siparişe göre dikilip kurulur. Kıl Çadır ölçüleri standart değildir buna bağlı olarak kıl çadır fiyatları belirlenmektedir.

Kıl çadır ürünleri Osmanlı yıllarından beri kullanılan ve yaz aylarında serin olması ve kış aylarında da sıcak tutması ve yağmur ve yağış geçirmemesi özellikleri ile bilinen korunma ve kıl çadır ürünleri arasında yer almaktadır.

Yeni işletmenizde yatırım maliyetlerini düşürmek için tercih ettiğiniz kıl çadırı sayesinde yalnızca tasarruflu girişimde bulunmuş olmayacak, aynı zamanda bir Osmanlı geleneği olan kıl çadırı içini de kendi zevkinize göre hatta müşterilerinizin taleplerine göre özenle dizayn edebileceksiniz.

Kıl çadırı en az dışı kadar içiyle de insanların dikkatini çeken geleneksel bir mekan. Çeşitli renkler ve desenlerde satışı gerçekleştirilen kıl çadırı aslında iç kısmıyla insanlara daha çok şey ifade ediyor. Osmanlı İmparatorluğu dönemi ve hatta öncesinde Türklerin Oba hayatını yaşadığı kıl çadırı artık sadece dışıyla değil iç tasarımıyla da kültürümüzün bir parçası olduğunu insanlara hatırlatıyor. Osmanlı motiflerine ve kesimlerine uygun kıl çadır üretimi yapan kıl çadırı ekibine hayalinizdeki modeli anlatın, size sadece kıl çadırı iç kısmını zevkinize göre tasarlamak kalsın.

KIL ÇADIR İÇİ MODELLERİ

Hangi kıl çadırı modelleri size hitap ediyor, bu önemli bir konu. Unutmayalım ki; kıl çadırı modelinin size hitap etmesi kadar müşterilerinize de hitap etmesi gerekiyor. Kendi zevklerinize uygun bir işletme açmak elbette sizin en doğal hakkınız, ancak kendi zevkine uygun olmayan bir mekanı tercih etmemek de müşterilerinizin en tabi hakkı olacaktır. O nedenle toplumsal ortak beğenileri, değerleri, zevkleri ve renkleri öncelemeniz gerekir. Bu bağlamda kıl çadırı iç tasarımını kendi zevklerinize uygun dizayn ederken, Türk halkının hoşlanabileceği unsurları dikkate almakta her zaman fayda olacaktır.

Ücretsiz Keşif imkanıyla her bütçeye uygun kıl çadır kurulumu. 15 Yıllık Deneyim ile Her Türlü Hava Koşuluna Dayanıklı Kaliteli Kıl Çadır Üretiyoruz!